O mnie

Karla Orban

Karla Orba - Psycholog RB

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu – ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność: psychologia kliniczna). Jestem członkiem ICISF (International Critical Incident Stress Foundation) w trakcie procesu certyfikacji z interwencji kryzysowej. Studiowałam także filologię stosowaną. Obecnie szkolę się w zakresie mediacji i psychoterapii systemowej. Ukończyłam specjalistyczne szkolenie dla profesjonalistów u Agnieszki Stein. Jestem dwujęzyczna, pracuję także w języku angielskim.

Od ponad dziesięciu lat pracuję zawodowo z dziećmi, rodzinami oraz osobami dorosłymi, początkowo jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i języków obcych. Pracowałam m.in. w przedszkolach, szkołach podstawowych i językowych (w tym metodą Helen Doron Early English®), prowadziłam zajęcia dla firm i osób prywatnych. Doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu i Ośrodku Poradnictwa, Terapii i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Rodzin Zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka (oddział Krakowskiego Instytutu Psychoterapii we Wrocławiu), ucząc psychologii w klasach matury międzynarodowej, będąc psychologiem szkolnym w liceum ogólnokształcącym i prowadząc ok. 70 konsultacji indywidualnych miesięcznie w ramach prywatnej praktyki psychologicznej. Prowadzę także webinary i szkolenia online dla klientów korporacyjnych (o tematyce rodzicielstwa i zdrowia psychicznego). Moi klienci to m.in. Trefl, Roche, Capgemini, State Street Corporation i inni.

Od lipca 2020 roku jestem redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego, w którym piszę o rodzicielstwie, psychologii i relacjach.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach, głównie z obszaru komunikacji, pedagogiki zabawy, dramy, metod pracy z dziećmi i młodzieżą, psychoterapii poznawczo-behawioralnej dziecka i młodzieży oraz psychologii rozwojowej. Regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów z wieloletnim doświadczeniem.

Prywatnie jestem częścią polsko-amerykańskiej rodziny, wraz z mężem wychowuję trójkę dzieci w trzech językach.

Nie zajmuję się oceną czy krytyką Twoich decyzji, sytuacji, w jakiej jesteś, stylu partnerstwa czy rodzicielstwa.
Moją rolą jest pomóc Ci usłyszeć siebie i nabrać zaufania do tego, co słyszysz.

Czym się zajmuję?

Zajmuję się szeroko pojętym pomaganiem w rozpoznawaniu trudności (diagnoza psychologiczna) oraz wspomaganiem Ciebie/Twojej rodziny, tak, byś umiał pozostawać w kontakcie ze sobą, zaopiekować swoje potrzeby i emocje (pomoc psychologiczna i interwencja kryzysowa). Nie zajmuję się oceną czy krytyką Twoich decyzji, sytuacji, w jakiej jesteś, stylu partnerstwa czy rodzicielstwa. Moją rolą jest pomóc Ci usłyszeć siebie i nabrać zaufania do tego, co słyszysz. Pracuję w duchu Porozumienia bez Przemocy i w oparciu o Rodzicielstwo Bliskości. Możliwe są spotkania prowadzone w języku angielskim i konsultacje online.

Psycholog dziecięcy
Karla Orban - skontaktu się

potrzebujesz pomocy?

Jeśli martwi Cię zachowanie dziecka, próbujesz dotrzeć do źródeł, warto skorzystać z pomocy. Skontaktuj się ze mną już dziś i umów się na spotkanie. Niech to będzie pierwszy krok do otrzymania wsparcia, jakiego potrzebujesz.

O mnie

Psycholog RB we Wrocławiu oraz konsultacje online.

Jeśli niepokoi Cię jakiekolwiek zachowanie dziecka, potrzebujesz wsparcia, przechodzisz kryzys - umów się na wizytę. Pracuję w duchu Porozumienia bez Przemocy i w oparciu o Rodzicielstwo Bliskości. Oznacza to przede wszystkim to, że nie oceniam ani Ciebie, ani dziecka oraz staram się dotrzeć do potrzeb, które stoją za zachowaniem, w trosce o równowagę Ciebie lub Twojej rodziny.

Kontakt

Gabinet we Wrocławiu:
ul. Dożynkowa 62/5
52-311 Wrocław
Konsultacje online
Email karla@psychologRB.pl