Konsultacje w gabinecie

Gdy tematem naszego spotkania jest dziecko, jego obecność na pierwszej sesji nie będzie konieczna. Dzięki temu możesz otwarcie mówić o tym, co dla Ciebie trudne, bez obaw, że będzie to obciążające dla dziecka. Obecność drugiego rodzica nie jest obowiązkowa, choć może być to cenne i pomocne Waszej rodzinie.

Jeżeli obecność dziecka będzie konieczna (np. w trakcie diagnozy gotowości szkolnej, dysleksji), dokładnie omówimy przebieg spotkania, formę diagnozy i jej wyniki. Rodzice małych dzieci są zawsze obecni w gabinecie, a ich komfort i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu. Dzieci w wieku szkolnym decydują, czy chcą, by rodzic był obecny podczas wizyty.

W trakcie sesji mam wyciszony telefon i nie odczytuję wiadomości. Proszę, upewnij się, że Ty również możesz swobodnie mówić o tym, co dla Ciebie ważne, nie rozpraszając się telefonami czy wiadomościami. Wizyty odwoływane na mniej niż 24h przed wiążą się z opłatą w wysokości 80% ceny wizyty.

W gabinecie do dyspozycji klientów jest kawa, herbata, woda oraz przekąski. Jest kącik dla dzieci z zabawkami, nakładka na toaletę wraz z podestem. Podczas wizyty można swobodnie karmić dziecko. 50m od gabinetu znajduje się kawiarnia z przewijakiem i mnóstwem zabawek - FOKS (Krzycka 83c/1c) oraz plac zabaw.

Nikt postronny nie dowie się, że korzystasz z pomocy psychologa ani o czym rozmawiamy – jest to objęte tajemnicą zawodową (nie dotyczy to bardzo rzadkich przypadków zagrożenia życia lub zdrowia). Czasem mogę coś notować, jeżeli wydaje mi się istotne, a nie chcę Ci przerywać. Do moich notatek nikt nie ma dostępu, nie notuję też niczego, co pozwoliłoby Cię zidentyfikować obcej osobie.

Mogę wspomóc Cię w dokonywaniu zmian, ale nie podejmuję decyzji o zmianie za Ciebie, nie będę tego również sugerować. Możemy przyjrzeć się Twoim zasobom, możliwościom, konsekwencjom opcji, które rozważasz czy Twojej gotowości.

Nie musisz się przygotowywać do spotkania – nie przejmuj się, jeśli nie wiesz, od czego zacząć albo obawiasz się, że „powiesz coś nie tak”. Nie oceniam tego, co mówisz, Ciebie ani Twojej rodziny. Kiedy rozmawiamy, skupiam się na tym, co przeżywasz i w jakich obszarach mogłabym Ci pomóc. To jest bezpieczne miejsce, w którym mam przestrzeń na wszystkie Twoje trudne przeżycia, emocje, zdarzenia.

Czas

Sesja trwa 50 minut, rozpoczyna się i kończy punktualnie.

Proszę, bądź na czas.

Płatność

Przy sesjach w gabinecie, podobnie jak przy spotkaniach online, obowiązuje przedpłata (przelewem lub poprzez PayPal).

Pytania

Jeżeli masz dodatkowe pytania czy wątpliwości, nie wahaj się i pytaj.

Do zobaczenia!

Karla Orban - psycholog rb

potrzebujesz pomocy?

Jeśli martwi Cię zachowanie dziecka, próbujesz dotrzeć do źródeł, warto skorzystać z pomocy. Skontaktuj się ze mną już dziś i umów się na spotkanie. Niech to będzie pierwszy krok do otrzymania wsparcia, jakiego potrzebujesz.

O mnie

Psycholog RB we Wrocławiu oraz konsultacje online.

Jeśli niepokoi Cię jakiekolwiek zachowanie dziecka, potrzebujesz wsparcia, przechodzisz kryzys - umów się na wizytę. Pracuję w duchu Porozumienia bez Przemocy i w oparciu o Rodzicielstwo Bliskości. Oznacza to przede wszystkim to, że nie oceniam ani Ciebie, ani dziecka oraz staram się dotrzeć do potrzeb, które stoją za zachowaniem, w trosce o równowagę Ciebie lub Twojej rodziny.

Kontakt

Gabinet we Wrocławiu:
ul. Dożynkowa 62/5
52-311 Wrocław
Konsultacje online
Email karla@psychologRB.pl